Sprievodný program - Objavte BARDEJOV

Sprievodný program

DISKUSIA O KNIHE KORENE
Pozývame Vás na diskusiu o knihe Korene
…o rôznych národnostiach, vierovyznaniach a životných skúsenostiach ľudí z východného Slovenska za ostatných 100 rokov. 8 príbehov vychádza zo životov konkrétnych rodín a jednotlivcov, ich radostí aj starostí, ktoré vo svojich dobách riešili. Prebúdzajú túžbu hľadať svoje korene, príbehy z tohto regiónu a rodiny, uvažovať nad svojou identitou.
 
Diskusia sa uskutoční s autorkou Emíliou Sičákovou Beblavou 
 
Emília Sičáková Beblavá pôsobí ako profesorka na Ústave verejnej politiky Fakulty sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského v Bratislave. Zaujíma ju človek, spoločnosť, organizácie a ich vzťahy.
 
Sobota, 20. mája o 18.00 hodine v priestoroch Bašty. Vstup voľný.
 
POTULKY V PRÍRODE

V okolí Bardejova nájdete aj menej náročné trasy, ktoré si užijete s celou rodinou. Nad mestom je niekoľko vyhliadok, ktoré stoja za preskúmanie.

Rozhľadňa na hrebeni Kamennej hory

Rozhľadňa sa nachádza na trase medzi Bardejovom a Bardejovskými Kúpeľmi. Ponúka výhľady na mesto Bardejov a dolinu rieky Topľa. Pohodlne sa k nej dostanete z Bardejovských Kúpeľov za 15 minút a z Bardejovskej železničnej stanice za 45 minút. Sledujte červenú turistickú značku. Trasa je súčasťou Cesty hrdinov SNP. Ohnisko pri rozhľadni je ideálnym miestom na rodinnú opekačku. Informačné tabule zabavia a otestujú deti aj dospelých. Ak si chcete užiť trošku romantiky, vydajte sa na rozhľadňu pred západom Slnka.

Hrad Zborov

Hrad Zborov patrí medzi najväčšie a najzachovalejšie zrúcaniny na východnom Slovensku. Nachádza sa nad obcou Zborov, 8 km od Bardejova. Najrýchlejšie sa k nemu dostanete zo samotnej obce Zborov za približne 30 minút. Pohodlná prechádzková trasa vedie z Dlhej Lúky a trvá asi 45 minút. Pri oboch trasách sledujte žltú turistickú značku. O obnovu hradu sa už dlhé roky stará Združenie na záchranu Zborovského hradu.


Rozhľadňa Čierna mláka

Na lesníckom náučnom chodníku Čierna mláka v Bardejovských Kúpeľoch nájdete mnoho zaujímavostí. Vydajte sa preskúmať tajomstvá nášho lesa, objímte ten správny strom pre získanie energie a vyštverajte sa po rebríku do korún stromov. Rozhľadňa Čierna mláka Vám ponúkne výhľad na Zborovský hrad a jeho okolie. Začiatok náučného chodníka je v lokalite nad jazierkom v Bardejovských Kúpeľoch. Ak kúpele nepoznáte, k chodníku Vás dovedie turistická značka náučného chodníka priamo z konečnej zastávky MHD.

Ďalšie tipy si pozrite na stránke oddielov Klubu slovenských turistov v Bardejove